Kurz Spirální stabilizace páteře Praha 1


Spirální stabilizace páteře

"Joga je pro mě tanec.

Tanec se sluncem, vodou, se zemí a vzduchem...

Na své cestě za svobodou jsem prošla mnohaletým výcvikem Iyengar jogy, které vděčím za sílu a pevnost tělesné struktury. Jejím cílem je perfektní provedení asan.

Tato pevná struktura mi dala základ pro bezpečné hledání svobody v pohybu.

Dále studuji Spiral dynamik, vedu semináře pro cvičitele Spirální stabilizace již mnoho let.

Z těchto technik vycházim pří vyýuce a snažim se stejný bezpečný prostor poskytnout všem, kteří se pokouší hledat v sobě a svém těle svou vlastní svobodu."

Spirála - symbol opakující se v přírodě v mnoha podobách. V květech slunečnice stejně jako v lidském těle v podobě spirálních zřetězení svalů nebo v DNA. Plynulý proud energie v obou směrech. Pokud funguje, vše plyne v harmonii. Orgány, svaly, kosti, páteř...dokonalý systém. Pokud se tento systém v některé části naruší, tělo nám prokáže úžasnou službu a na toto narušení nás upozorní bolestí nebo nemocí. A není nic jednoduššího a přirozenějšího, než se k této harmonii navrátit.

Cílem yogy je propojení vědomí s fyzickým a mentálním tělem a jeho dokonalé fungování. Tisíce let propracovávaný systém ásan (tělesných pozic) umožňuje návrat k tomuto dokonalému fungování, propojení všech částí bytosti na všech úrovních.

Spiralyoga je ucelený systém,který vychází z Iyengar yogy, využívá spirální mobilizaci, dornovu metodu a jiné techniky. Klade zvýšený důraz na správné provedení ásan, zapojení funkčních spirálních zřetězení svalů, které by se mělo správně zapojovat v každém kroku.

Pomocí aktivizace správných svalových funkcí dochází ke srovnání páteře, která díky různým stereotypům, častému sezení atd. bývá u většiny lidí vychýlená ze své přirozené osy.

Spiralyoga je vhodná pro aktivně cvičící, kteří chtějí zdokonalit formu, stejně jako pro začátečníky s různými problémy páteře (skoliózy, výhřezy plotének, bolesti zad, problémy s otěhotněním...)

Naši instruktoři jsou zároveň terapeuté, kteří mají ke každému individuální přístup. Cvičí se v malých skupinách nebo individuálně, součástí cvičení je základní diagnostika odchylek a soustavná cílená práce na jejich srovnání.

Vedeme kurzy spirální stabilizace páteře v Praze a po celé republice.